Internetové stránky s tapetami na plochuStránek na internetu, které obsahují tapety na plochu, je obrovské množství. Vybrat si na nich můžeme z nesmírně bohaté nabídky, která uspokojí prakticky každého. Podíváme se teď blíž na některé z nich, kde je jejich nabídka nejzajímavější. Z českých stránek s tapetami na plochu stojí za zmínku http://wallpapers.nikee.net/. Tapety na plochu na této stránce jsou v rozlišení 1600 x 1200 a jsou rozdělené do 24 kategorií. Stránka obsahuje kolem 4 tisíc různých tapet, mezi kterými nechybí ani 3D tapety na plochu. Další kvalitní stránkou plnou krásných tapet je http://www.wallpaper.cz/. Stránky obsahují kolem 20 tisíc tapet, které jsou rozděleny do osmi hlavních skupin – 3D, Lidé, Příroda, Sci-fi, Speciální, Společnost, Technika a Umění. Tapety na stránku můžeme i sami přidávat nebo si vytvořit vlastní galerii. Překrásné tapety na plochu, které rozzáří monitor našeho počítače najdeme na internetových stránkách http://www.wallpapers.com/. Web obsahuje množství nádherných tapet, mezi kterými jsou i 3D tapety na plochu nebo animované tapety. Skutečně široký výběr tapet ale najdeme až na stránce http://wallpaperswide.com/. Vybrat si tady lze z několika desítek tisíc různých tapet na plochu, které si do svého počítače můžeme zdarma stáhnout. Všechny tapety jsou samozřejmě roztříděny do jednotlivých kategorií. Poslední stránkou s tapetami na plochu, na kterou se podíváme, je http://www.hdwallpapers.in/. Jak už adresa napovídá, jedná se o stránku, na které jsou především tapety ve vysokém rozlišení. Vybrat si zde ale můžeme i z obrázků v menším rozlišení – na levé straně máme seznam všech možných rozlišení monitoru a po kliknutí na vybrané rozlišení se nám zobrazí seznam tapet, které jsou pro něj určené. Celkově je nabídka velmi pestrá a obsahuje kolem deseti tisíc různých tapet.

Jak vybrat pěkné tapety na plochu?

Jakou zvolit tapetu na plochu, aby se nám líbila a zároveň plnila svůj účel? Záleží určiě na dvou faktorech – jedním z nich je to, aby se nám tapeta na plochu líbila a rádi jsme se na ni dívali, a druhým – možná ještě důležitějším – je její praktičnost. Když si jako tapetu na plochu zvolíme krásný obrázek nebo fotku, je to sice pěkné, ale pokud pak budeme mít problém např. s přečtením jednotlivých ikon, bude to ještě horší než tapetu nemít. Ideální je tedy zvolit si takovou tapetu, která nás nebude nepříjemně rušit a bez problémů přes ni přečteme jednotlivé ikony, které máme na ploše našeho počítače nebo notebooku. Možností, jakou tapetu si vybrat je spousta, takže určitě není problém zvolit si tapetu, která bude pro nás zároveň pěkná i praktická.

Kolik stojí tapety na plochu?

Pokud jde o ceny tapet na plochu, tak drtivá většina jich je zdarma. Je to celkem logické, protože tapetu na plochu si může každý vytvořit sám a už tak je na internetu obrovské množství neplacených tapet, takže tapetu za peníze by si asi moc lidí nekoupilo. Trochu jiná situace je u chytrých mobilních telefonů. Pro ně existuje řada aplikací s tapetami zdarma, ale kromě nich najdeme v příslušných internetových obchodech i spoustu aplikací s placenými tapetami. Většinou se v takových případech jedná o živé nebo 3D tapety.

Nejoblíbenější tapety na plochu

Které tapety na plochu patří k těm nejoblíbenějším? Asi nikoho nepřekvapí, že u počítačů patří k nejpoužívanějším tapetám ty, které už jsou přednastavené v operačním systému Windows. Spousta lidí si tak svou tapetu na počítači ani nemění a nechává si tam stále tu stejnou, která na něm už byla přednastavená. Případně si zvolí z nabídky tapet ve Windows, která jim vyhovuje. K oblíbeným tapetám na plochu jinak patří např. tapety s různými abstraktními motivy, tapety s obrázky nebo fotkami krajiny – např. moře nebo hory a nebo jednobarevné tapety, které jsou praktické a je přes ně ně dobře vidět na jednotlivé položky na ploše počítače. Z vlastních tapet, které si lidé sami nastavují, jsou pak hodně oblíbené fotografie – ať už jsou to fotky dětí, jiných rodinných příslušníků nebo třeba partnera, fotky, které si navíc např. různě upravují, patří k oblíbeným druhům tapet. U dětí jsou pak populární zejména tapety s kreslenými postavami nebo hodně barevné a pestré tapety na plochu. Sportovní fanoušci si zase často rádi umísťují na svůj monitor např. fotky svých oblíbených hokejových nebo fotbalových týmů nebo konkrétních sportovců.

 Tapety na plochu pro děti

Obrovské množství tapet na plochu je také určených především pro děti. Ti si mohou vybrat z nepřeberného množství tapet, mezi kterými jsou např. tapety na plochu s jejich oblíbenými kreslenými postavičkami z televizních seriálů atd. Oblíbené u dětí jsou také tapety se zvířátky, ať už s fotkami skutečných zvířat, nebo s obrázky těch kreslených . Na internetu najdeme spoustu tapet pro děti např. na adrese http://tapetky.biz/category/prodeti/ nebo http://funserver.cz/?p=2&t=12.

Vánoční tapety na plochu

Jedním z období, kdy stojí za to si změnit tapetu na ploše našeho počítače nebo mobilu je období vánočních svátků. Protože výměna takové tapety je snadná a velmi rychlá, spousta lidí si např. na Vánoce mění svoji stávající tapetu za tapetu se speciálním vánočním motivem. Výběr pěkných vánočních tapet je např. pod odkazem http://tapetky.biz/rate/category/pohlednice/vanocni/ nebo http://tapety-wallpaper.cz/sekce-16-vanocni-tapety.html.

Animované tapety na plochu

Mezi speciální druhy tapet, jejichž obliba v posledních letech roste, patří animované tapety. Ty si můžeme nastavit jak na počítačích tak na mobilech a i když jich není tak široká nabídka jako v případě tapet klaisckých, i u těch animovaných si můžeme vybrat ze všech možných kategorií. Animované tapety jsou vhodné hlavně na stolní počítače nebo notebooky, zatímco u mobilních telefonů mají jednu zásadní nevýhodu – mnohem rychleji se nám pak vybíjí baterie.

HD tapety na plochu

Dalším typem tapet na plochu, kterým dává přednost čím dál více lidí, jsou HD tapety. Dnes už má moderní LCD nebo LED monitory drtivá většina lidí a na nových monitorech tak mají i lepší rozlišení. Díky tomu tak mohou používat i tyto HD tapety.

3D tapety na plochu

Posledním druhem tapet na plochu, který je zajímavou alternativou vůči klasickým běžným tapetám, jsou 3D tapety na plochu. I těch najdeme na internetu velké množství a zvolit si můžeme z mnoha různých kategorií a žánrů. Spousta krásných 3D tapet je např. na adrese http://tapetky.biz/category/3dtapety/, kde je na výběr z více než tisícovky jednotlivých 3D tapet. Vybrat si u nich můžeme i velikost rozlišení, podle toho, jaký máme monitor u našeho PC.

Jak si na internetu vytvořit nebo upravit vlastní tapetu?

Pokud si chceme vytvořit vlastní tapetu, ale nechceme jen použít fotku či obrázek a dát si ji na plochu, ale chceme si např. udělat koláž z více obrázků, nebo si fotku zarámovat a jinak upravit, můžeme využít některý z internetových editorů tapet. Jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších je www.pizap.com. Tyto stránky umožňují spoustu věcí – můžeme si na nich upravit fotky, vytvořit koláž, nebo si třeba nastavit úvodní fotku na Facebooku nebo Twitteru. Stránky Pizap.com nabízejí velké množství různých funkcí a nastavení a používat je můžeme zdarma bez toho, aniž bychom si do svého počítače museli cokoliv instalovat. Práce s tímto editorem je velmi snadná a jednoduše a rychle si tak můžeme vytvořit nový obrázek, který pak můžeme použít jako tapetu na našem PC nebo notebooku. Kromě počítačové verze je Pizap k dispozici už i pro chytré mobilní telefony – aplikaci si můžeme stáhnout v obchodech iTunes a Google Play a to zcela zdarma.


Reklama:


Aplikujte samolepky na zeď a změňte vzhled svého bytu.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!