Tapety na plochuTapety na plochu si můžeme nastavit u různých zařízení. Můžeme si je vybrat u klasických stolních počítačů, u notebooků, dále u tabletů a samozřejmě i u mobilních telefonů. Výběr tapet na plochu je nesmírně široký a na internetu si každý může vybrat z nepřeberné nabídky tapet s nejrůznějšími motivy. Mezi novější druhy tapet patří HD tapety ve vysokém rozlišení, animované tapety nebo 3D tapety. Ať už máme rádi tapety jednobarevné nebo s hodně barvami, jednoduché nebo s mnoha obrázky, s přírodními motivy nebo kreslenými postavičkami, vždy máme na výběr z mnoha motivů. Tapety na plochu si ale nemusíme vybírat jen z hotových motivů, které najdeme na internetu, ale tapetu si samozřejmě můžeme vytvořit sami. Jako tapetu můžeme použít jakýkoli vlastní obrázek, který máme uložený v počítači, nebo si jej můžeme stáhnout a hned poté jej jako novou tapetu na plochu nastavit. Výměna tapety na plochu je jednoduchá a rychlá a zabere nám jen několik málo sekund.

Tapety na plochu počítačů a notebooků

Nejčastěji se s tapetami na plochu setkáváme u osobních počítačů a notebooků. Pokud nechceme, tak si samozřejmě žádnou tapetu nastavovat nemusíme, ale většina lidí na svém přístroji nějakou pěknou tapetu má. Velkou výhodou je, že se nemusíme ničím omezovat a jako tapetu si můžeme nastavit naprosto libovolný obrázek, který se nám líbí. Můžeme samozřejmě využít některou z mnoha webových stránek, které nabízejí širokou nabídku tapet s různými motivy, ale stejně tak si můžeme stáhnout jakýkoliv obrázek z internetu a použít jej jako tapetu na plochu. Stejně jako u počítačů postupujeme i u notebooků.

Jak nastavit tapetu na plochu našeho počítače?

Nastavení tapety na plochu našeho počítače je velmi snadné a zvládne to úplně každý. Nejdříve si musíme tapetu vybrat. Jak už jsme si řekli, můžeme využít některou z mnoha internetových stránek, kde je bohatý výběr tapet, ale můžeme klidně použít i jakýkoliv obrázek, který se nám líbí a máme jen uložený v počítači. Jakmile tedy máme tapetu vybranou, můžeme přistoupit k jejímu nastavení. To provedeme tak, že si otevřeme obrázek, klikneme na něj pravým tlačítkem myši a zvolíme možnost Nastavit jako tapetu plochy. Kromě tohoto jednoduchého a rychlého způsobu můžeme použít ještě druhý způsob nastavení – klikneme vlevo dole na tlačítko Start a vybereme položku Ovládací panely. Dále klikneme na ikonku Zobrazení a otevře se nám nové okno. V něm zvolíme záložku Plocha a buď vybereme pozadí z nabídky nebo klikneme na tlačítko Procházet a vybereme si obrázek uložený v našem počítači. Můžeme si zde také nastavit způsob zobrazení tapety na plochu a sice jestli má být roztažená po celé ploše, na středu a nebo jako obrázky vedle sebe.

 Tapety na plochu mobilních telefonů

Tapety na plochu jsou dnes už naprosto samozřejmou součástí mobilních telefonů. I na nich máme možnost vybrat si ze skutečně široké nabídky tapet, které jsou například součástí různých speciálních aplikací. Stejně jako u PC a notebooků, tak i u mobilů platí, že si jako tapetu můžeme nastavit libovolný obrázek nebo fotku, která se nám líbí. Samotné nastavení tapety na plochu mobilního telefonu se pak různí podle toho, jaký typ mobilu máme. Není to však nic složitého, takže ať už máme jakoukoliv značku a typ mobilního telefonu, vždy je nastavení a změna tapety jednoduchá a rychlá záležitost, která nám zabere jen minimum času. Kromě klasických tapet na plochu jsou v posledních letech čím dál oblíbenější také speciální druhy tapet. Patří mezi ně např. živé tapety, HD tapety nebo 3D tapety. Nevýhodou např. těch živých je ale fakt, že při jejich používání se nám velmi rychle vybíjí baterie. Pokud tedy máme přístroj se slabší baterií, živé tapety se moc nevyplatí používat.

Aplikace s tapetami na plochu mobilů

Nesmírně široké množství tapet na plochu existuje také pro mobilní telefony. U moderních smartphonů můžeme využít i bohaté nabídky aplikací, které obsahují spoustu krásných tapet. Ty si tak můžeme snadno kdykoliv vyměnit a navíc si můžeme vybrat i z mnoha atraktivních 3D nebo živých tapet. Právě živé tapety, které jsou určené pro chytré mobilní telefony jsou v poslední době hodně oblíbené a díky tomu, že za jejich stažení obvykle nic neplatíme, využívá je velké množství lidé. Jaké aplikace s tapetami na plochu patří na mobilních telefonech k těm nejlepším?

Tapety na plochu pro mobily s Androidem

Nepřeberné množství nejrůznějších aplikací je k dispozici pro všechny, kdo vlastní mobilní telefon s operačním systémem Android. Velká většina těchto aplikací s tapetami je zdarma a tak nemá moc smysl si za tapety na plochu něco připlácet. Více než 50 000 různých tapet obsahuje aplikace s názvem HD tapety pro Android . Tapety jsou zde rozděleny do 39 kategorií a každý den přibývají nové motivy. Výhodou je i rychlé vyhledávání a rychlé načítání nebo možnost si vybranou tapetu uložit. Ještě mnohem větší výběr tapet pak nabízí aplikace Tapety pozadí obrázek 500.000+ . Jak už vyplývá z jejího názvu, obsahuje neuvěřitelné množství více než půl milionu různých tapet, které můžeme použít na plochu našeho mobilního telefonu. Aplikace nabízí spoustu užitečných funkcí a je mimo jiné kompatibilní s různými launchery. Každý den do ní přibývá spousta nových tapet. Další zajímavou aplikací je Galaxy S3/S4 Živá tapeta. Díky ní si mohou známou živou tapetu s motivem pampelišky, která je součástí mobilních telefonů Samsung Galaxy S3 a Samsung Galaxy S4 do svého přístroje stáhnout i ti, co mají jiný typ nebo jinou značku mobilního telefonu. I tato aplikace je na Google Play ke stažení zdarma.

Tapety na plochu pro mobily s iOS

Spousta krásných tapet na plochu je určených i pro ty, co mají mobil s operačním systémem iOs. Ti si mohou vybrat z mnoha aplikací, které jsou zdarma ke stažení v internetovém obchodě iTunes. Jednou z nich je aplikace 10000+ Wallpapers HD, která obsahuje tisíce tapet na plochu ve vysokém rozlišení. Další bezplatná aplikace pro iOS má názevHD Wallpapers for iPad, iPhone and iPod Touch [iOS 7/Retina] a tapety jsou v ní rozčleněny do dvanácti samostatných kategorií. Zdarma je i aplikace Wallpapers HD for iPhone, iPod and iPad, která je velmi dobře hodnocená mezi jejími uživateli.

Tapety na plochu pro mobily s Windows Phone

Ani uživatelé mobilů s Windows Phone nejsou ochuzení o možnost vybrat si pěknou tapetu na plochu svého mobilu. V obchodě Windows Phone Store je k dispozici několik aplikací, ve kterých najdou pestrou nabídku různých tapet. Jednou z nich je aplikace Tapety na plochu Vyzkoušet, která ale není zdarma – stojí 41,99 Kč. Za stejnou cenu si můžeme koupit aplikaci s názvem Beach tapety, která se bude líbit hlavně těm, kteří mají rádi moře a pláže. I na Windows Phone je ale samozřejmě k mání spousta bezplatných aplikací s tapetami na plochu. Patří mezi ně třeba Tapety na plochu ZDARMA, Tapety pozadí ZDARMA nebo HD tapety ZDARMA.


Reklama:


Aplikujte samolepky na zeď a změňte vzhled svého bytu.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!